سندرم کرونری حاد
آنژین صدری ناپایدار (UA) و سکته قلبی بدون بالا رفتن قطعه (NSTEMI) جزء سندرم کرونری حاد (ACS) می باشند. تشخیص سریع، موجب کاهش قابل ملاحظه میزان مرگ و میر می شود.

بیشتر

نارسایی قلبی
نارسايي قلب كه اغلب نارسايي احتقاني قلب (CHF) نيز ناميده مي شود، وضعيتي است كه در آن قلب قادر به پمپ خون براي تامين نياز بافتها به اكسيژن و مواد غذايي نمي باشد.

بیشتر

فشارخون بالا
فشارخون بالا یکی از عوامل خطر در بیماری قلبی – عروقی، سکته مغزی و نارسایی کلیه می باشد. درمان با داروهای ضدفشارخون خطر بیماری قلبی – عروقی و کلیوی را کاهش می دهد.

بیشتر

ریسک فاکتورهای قلبی

مهمترين دليل فراواني بيماران قلبي در ايران تغذيه نامناسب، كم‌تحركي و چاقي و استعمال دخانيات مي‌باشد.    بیشتر

بررسی قلب

آموزش مقدماتی در مورد چگونگی تفسیر عکس قفسه سینه

بیشتر

درمانهای الکتریکی قلب

امروزه شیوه استفاده از دستگاه الکتروشوک برای پرستاری الزامی بوده به صورتی که مهارت در استفاده از این وسیله نقش مهمی در بهبود کیفیت مراقبت دارد.  بیشتر

سئوالات بالینی

محور فلبو استاتیک چیست؟

پرستاران بخشهای ویژه باید مطمئن باشند که فشار ورید مرکزی و فشارخون شریانی به طور صحیح اندازه گیری می‌شوند. محور فلبواستاتیک یک نقطه مرجع برای تنظیم وسائل کنترل همودینامیک می‌باشد. بیشتر

راهنمای بالینی(guideline)

بررسی فشار خون

بیشتر

قلب بدون هورمون

مرد 65 ساله ای به علت يک حمله سنکوپ که در حال استراحت روی داده بود از سوي پزشک عمومي جهت گرفتن نوار قلب به بيمارستان ارجاع داده شد. بيمار لحظهء قبل از افتادن احساس سبکي سر داشته، اما علامت ديگري نداشت.

 بیشتر